Informacja Administratora

Zasady zapisu/wypisu dziecka/ucznia ze szkoły

Dzieci zamieszkujące w obwodzie szkoły:
  1. Rodzice dokonują zapisu dziecka w sekretariacie szkoły w godzinach urzędowania.
  2. Dzieci zamieszkujące w obwodzie szkoły muszą być do niej przyjęte, dzieci są spoza rejonu przyjmowane są w przypadku wolnych miejsc.
Dzieci spoza obwodu szkoły:
  1. Każdą decyzję o przyjęciu do szkoły podejmuje Dyrektor szkoły po odbyciu rozmowy z rodzicami dziecka.
  2. Po odbyciu rozmowy i uzyskaniu akceptacji Dyrektora szkoły, rodzice składają podanie o przyjęcie dziecka do szkoły w sekretariacie szkoły.
  3. Podanie winno zawierać wszystkie niezbędne dane takie jak: PESEL dziecka, adres zameldowania i adres zamieszkania, numer szkoły rejonowej oraz numer szkoły, do której dziecko uczęszczało, podpis obojga rodziców.
  4. Do podania załącza się dokumenty:
  • druk przekazania ucznia
  • świadectwo (do wglądu)
  • dokumentacja medyczna
  • inna posiadana dokumentacja np. dokumentacja pedagoga, psychologa, opinie, orzeczenia.
  1. Odpis dokumentacji przebiegu nauczania szkoła otrzymuje drogą pocztową ze szkoły, do której dziecko wcześniej uczęszczało.
Zasady wypisu ucznia ze szkoły:
  1. Wypisania ucznia ze Szkoły Podstawowej nr 174 im. Jana Machulskiego w Łodzi dokonuje się na pisemną prośbę rodziców dziecka skierowaną do Dyrektora szkoły.
  2. Warunkiem wypisania ucznia jest dostarczenie przez rodziców dokumentu potwierdzającego przyjęcie ucznia do innej szkoły.
  3. Przed dokonaniem wypisu rodzic jest zobowiązany do oddania podręczników i książek wypożyczonych z biblioteki w Szkole Podstawowej nr 174 im. Jana Machulskiego w Łodzi.
  4. Po otrzymaniu dokumentu potwierdzającego przyjęcie do innej szkoły, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 174 im. Jana Machulskiego w Łodzi wystawia dokument potwierdzający przekazanie ucznia. W zależności od indywidualnych ustaleń dokument przekazania ucznia zostaje wysłany pocztą lub przekazany rodzicom.
  5. Odpis arkusza ocen dziecka wysyłany jest pocztą na adres szkoły, do której dziecko zostało przyjęte.
  6. Dziecko jest wypisane ze Szkoły Podstawowej nr 174 im. Jana Machulskiego w Łodzi z dniem wskazanym na zawiadomieniu o przekazaniu ucznia.